تبلیغات
انجمن مجازی دارو سازان جوان Young Phrmacist Community - اخبار جدید دارویی قسمت سوم
انجمن مجازی دارو سازان جوان Young Phrmacist Community
به یاد یك حس نوستالژیك؛ دارو خانه سانترال

پیوند ها

آرشیو

لینک ها

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 

تولید تخصصی قرص خوراكی زعفران در ایران آغاز شد

 

 


 

خط تولید كارخانه قرص زعفران آترین شرق به عنوان اولین تولیدكننده قرص زعفران در ایران در شهرك صنعتی خوسف خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

امیر راعی‌فرد، مدیرعامل كارخانه آترین زعفران شرق در آیین راه‌اندازی این كارخانه گفت: دستگاه تولید قرص زعفران در هر روز توانایی تولید 18 هزار قرص و در سال پنج میلیون قرص را خواهد داشت.

وی خاطرنشان كرد: این دستگاه ظرفیت تولید 80 میلیون قرص را در سال داراست.

راعی‌فرد از انعقاد قرارداد این كارخانه با كشورهای انگلستان، كانادا، سوئد و امارات خبر داد و گفت: با 11 كشور دیگر نیز پیش قرارداد بسته‌ایم و در حال مذاكره هستیم.

وی با بیان اینكه این كارخانه 24 نمایندگی در كشور دارد، هزینه‌های دستگاه‌های تولیدكننده این قرص را چهار میلیارد ریال عنوان كرد و گفت: دو میلیارد و 900 میلیون ریال از این هزینه از طریق بنگاه‌های زودبازده بانك ملی و یك میلیارد و 100 میلیون ریال از هزینه شخصی صورت گرفته است.

راعی‌فرد محصول كارخانه را در حال حاضر تولید قرص زعفران عنوان و اظهار كرد: در آینده‌ای نزدیك بسته‌بندی انواع چای كیسه‌ای و گیاهان دارویی را نیز در دستور كار قرار داده‌ایم.

وی در پایان از تولید سه محصول جدید زعفران توسط این كارخانه خبر داد.

پایان  خـبـر

وزیر بهداشت  :

تولیدكننده ‌آنژی پارس هنوز نتوانسته نیاز بازار را تأمین كند 

 

 


 

وزیر بهداشت گفت: شركت تولید كننده داروی آنژی پارس هنوز نتوانسته نیاز بازار و بیماران را به این دارو تأمین كند.
دکتر كامران باقری لنكرانی افزود: فعلاً این دارو در مراكز خاص از جمله بیمارستان شریعتی در دانشگاه علوم پزشكی تهران و به صورت محدود توزیع می‌‌شود تا شركت تولیدكننده آنژی پارس بتواند تولید خود را بیشتر كند.
دکتر محمد باقر لاریجانی، متخصص غدد و رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران در این مورد  گفت: فعلاً شركت پارس روس كه تولید كننده داروی آنژی پارس است این دارو را برای هزار بیمار تهیه كرده كه قرار است طی یكی دو هفته آینده در برخی مراكز استانها كه متخصص غدد دارند توزیع شود اما هنوز برای اینكه تمام بیماران نیازمند این دارو بتوانند به این دارو دسترسی داشته باشند باید زمان لازم برای افزایش تولید این دارو در شركت تولید كننده سپری شود.
وی اضافه كرد: البته تمام بیماران دیابتی به این دارو نیاز ندارند، از بین حدود 5/1 میلیون بیمار دیابتی شناخته شده در كشور حدود 15درصد در طول زمان دچار زخم پای دیابتی می‌شوند، كه از این تعداد حدود 15درصد آمپوته می‌شوند و چون زخم به استخوان می‌رسد، استفاده از این دارو برای آنها فایده‌ای ندارد.
دکتر لاریجانی گفت:‌ این طور نیست كه هر كسی دچار زخم پای دیابتی شد به داروی آنژی پارس نیاز داشته باشد، در شرایط فعلی باید بر اساس دستور العمل تدوین شده مصرف آنژی پارس، این دارو برای تعداد معدودی از بیماران نیازمند تجویز شود اما متاسفانه عده زیادی از بیمارانی كه نیازی به این دارو ندارند متقاضی آن هستند و از آن طرف عده‌ای از بیماران كه به این دارو نیاز دارند، نمی‌توانند از این دارو استفاده كنند.
داروی ایرانی آنژی پارس می‌تواند طی یك دوره درمان یك ماهه تا 2 ماهه زخم شدید پای دیابتی را درمان كند و مانع از قطع آن شود، در حال حاضر سالانه حدود 10 هزار نفر در ایران به علت زخم پای دیابتی دچار قطع عضو می‌شوند و پای خود را از دست می‌دهند.

پایان  خـبـر

 

مشاور وزیر بهداشت در امور طب سنتی  :

مؤسسات طب سنتی كوثر در سراسر كشور تأسیس می‌شود

 

 


مشاور وزیر بهداشت اعلام كرد: مؤسسات بزرگ طب سنتی كوثر با الگوبرداری از مؤسسه همدرد هند و پاكستان در تمام استان‌های كشور تأسیس می‌شود این مؤسسات مانند یك دانشگاه علوم پزشكی صاحب بیمارستان، خواهند بود و به خدمات آموزشی، درمانی، پژوهشی و تولید علم و فناوری می‌پردازند.

دکتر عباس حاجی‌آخوندی، مشاور وزیر بهداشت در امور طب سنتی، مكمل و صنایع گیاهان دارویی، به تشكیل ستاد كشوری طب سنتی در وزارت بهداشت اشاره كرد كه نمایندگان تام الاختیار وزرای مختلف در آن عضو هستند.
به گفته وی تاسیس موسسات طب سنتی كوثر در تمام استان‌ها، ایجاد مراكز رشد صنایع گیاهان دارویی، گسترش آموزش طب سنتی، داروسازی سنتی و اخلاق پزشكی در مقطع Phd، ایجاد بانك بذر و موزه گیاهان دارویی ایران و تشكیل گروه‌های دوستی طب سنتی بین ایران و كشورهای مختلف از برنامه‌های این ستاد است.
وی توضیح داد: موسسه طب سنتی كوثر مانند یك دانشگاه عمل می‌كند كه ممكن است یك سر دولتی داشته باشد و بقیه آن خصوصی باشد یا اینكه كلاً به بخش خصوصی واگذار شود، این موسسه در هر استان یك شعبه خواهد داشت و هر مركز آن صاحب بیمارستان، درمانگاه،‌ مراكز آموزشی و پژوهشی خواهد بود.
وی گفت: موسسات كوثر به ارائه خدمات درمانی، ویزیت بیماران، حجامت، جراحی، گیاه درمانی، مشاوره‌های پزشكی و پیشگیرانه مردم، آموزش، تولید علم و خدمات فرهنگی عام و خاص می‌پردازد و خدمات خیریه نیز ارائه می‌كند.
حاجی آخوندی افزود: الگوی موسسه طب سنتی كوثر موسسه همدرد هند و پاكستان است كه مقام معظم رهبری در سال 59 از آن بازدید كردند و پس از بازدید از این موسسه گفتند، « ماموران وزارت خارجه به من گفتند یك بیمارستان گیاه درمانی در هند وجود دارد. من خیلی علاقه‌مند شدم كه آنجا را ببینم، رفتم و دیدم، بیمارستان بسیار مفصلی بود. اسم فارسی هم برای آن انتخاب كرده بودند، به نام همدرد، با اینكه مركز آن در دهلی نو بود در استان‌های مختلف هند شعبه داشت، این فقط یك بیمارستان نبود، هم بیمارستان بود، هم مركز تحقیقات بود بلكه یك دانشگاه بود كه در آنجا تدریس می‌شد. ما در آنجا كارهای گیاه درمانی را دیدیم. بنده به ذهم رسید كه آن را باید در ایران پیگیری كنیم، وقتی از هند به ایران آمدم با مسئولان وقت صحبت كردم و از آنها قول گرفتم كه به طور قطعی دنبال این موضوع باشند.»
رئیس ستاد كشوری طب سنتی، مكمل و صنایع گیاهان دارویی افزود: موسسه همدرد در شهرهای مختلف هند و پاكستان شعبه دارد، تولید علم می‌كند و 7 مجله علمی ثبت شده در ISI دارد، كارهای خیریه هم انجام می‌دهد، در پاكستان شعب این موسسه از بیماران و مراجعه كنندگان پیش پرداخت نمی‌گیرد، پرداخت هزینه به شرط درمان است.
وی گفت: طب سنتی ایران پتانسیل عظیمی دارد كه متاسفانه به آن كم لطفی و بی توجهی شده است، به طوری كه حتی توجه دنیای غرب به طب سنتی ایران بیش از خود ماست، الان یك بیمارستان به نام ابن سینا در فرانسه است اما خود ما از این عقبه فرهنگی و علمی كه به خصوص در زمینه اخلاق پزشكی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد استفاده نمی‌كنیم.
حاجی آخوندی اضافه كرد: حضرت امام در كتاب كشف الاسرار خود در این زمینه فرموده‌اند كه « امروز در تمام كشور ایران كه دانشگاه جندی شاپور داشته، یك نفر كه قانون ابن سینا را بفهمد معلوم نیست باشد، این ضربتی است كه كشور از دست اجانب و زمامداران بی خرد خورده است.»
وی گفت: بر همین اساس بود كه ستاد كشوری طب سنتی، مكمل و صنایع گیاهی با ابلاغ وزیر بهداشت تشكیل شد، علاوه بر تاسیس موسسه كوثر در ایران، ایجاد مراكز رشد صنایع گیاهان دارویی از دیگر برنامه‌هایی است كه در این ستاد پیگیری می‌شود.
وی افزود: در این مراكز صاحبان ایده برای تولید دارو و فرآورده‌های پزشكی گیاهی حمایت می‌شوند، اولین مجوز این نوع مراكز به دانشگاه علوم پزشكی اصفهان داده شده است و انتظار ما این است كه ظرف 2 سال آینده شاهد تولید 20 نوع فرآورده گیاهی جدید در این مركز باشیم، مجوزهای بعدی نیز به دانشگاه علوم پزشكی تبریز و تهران داده می‌شود و امیدواریم با توسعه این مراكز طی 3 سال شاهد تولید 300 دارو و فرآورده گیاهی جدید در كشور باشیم كه می‌توانند در خدمت طب سنتی یا نوین قرار بگیرند.
مشاور وزیر بهداشت گفت:‌ ایجاد بسترهای آموزشی برای آموزش طب سنتی در مقطع Phd از دیگر برنامه‌هایی است كه در این ستاد پیگیری می‌شود، اكنون اولین دوره دكترای طب سنتی از سوی دانشگاه‌های علوم پزشكی تهران، شاهد، شهید بهشتی و ایران پذیرش شده‌اند كه دوره اول آن در دانشكده طب سنتی علوم پزشكی تهران آ‌موزش می‌بینند اما از امسال خود این دانشگاه‌ها آموزش دانشجویان را به عهده می گیرند.
وی افزود: اكنون تابوی آموزش كلاسیك طب سنتی شكسته شده است و از سال آینده دوره‌های دانشگاهی داروسازی سنتی، اخلاق پزشكی و تاریخ پزشكی نیز در دانشگاه علوم پزشكی تهران و دانشگاه‌های دیگر راه اندازی می‌شود.
حاجی آخوندی اضافه كرد: اقدام دیگر تلاش برای افزایش سهم آموزشی، پژوهشی، فناوری و اقتصادی ما در بازار جهانی طب سنتی است، كه شامل صادرات و واردات دانش فنی و اطلاع یافتن از نقاط قوت كشورها در این زمینه، الگوبرداری از آنها و همكاری با دانشمندان آنان است، آقای دكتر متكی، وزیر امور خارجه نیز برای این كار یك نفر نماینده به ستاد طب سنتی معرفی كرده است كه بسیار فعال است و قرار است گروه‌های دوستی سلامت با محوریت طب سنتی و طبیعی بین ایران و كشورهای چین و روسیه و كشورهای فارسی زبان تشكیل شود.
وی گفت: اقدام دیگری كه با همكاری وزارت جهاد كشاورزی پیگیری می‌شود، گسترش كشت و انبارش فرآورده‌های اولیه گیاهان دارویی است، قرار است آمایش سرزمین از نظر گیاهان دارویی انجام شود تا معلوم شود هر منطقه دارای چه نوع گیاهان دارویی است، سطح زیر كشت گیاهان دارویی افزایش یابد، كشاورزان فعال در این زمینه مورد حمایت بانك‌ها قرار گیرند، بانك بذر گیاهان دارویی ایران و موزه نمونه‌های گیاهان دارویی ایران تشكیل شود و با با توجه به این اطلاعات توانمندی‌های خود را برای عرضه در بازازهای جهانی معرفی كنیم.
مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: متاسفانه با وجود عقبه‌های قوی فرهنگی ما در زمینه طب سنتی، امكانات اندكی در این زمینه در كشور داریم و باید حداقل 10درصد امكانات پزشكی كشور در اختیار طب سنتی باشد اگر جواب نداد آن وقت گلایه كنیم، كمتر از این میزان ظلم به طب سنتی است، امكانات ما در زمینه طب سنتی بسیار عقب‌تر از كشورهایی مانند چین، هند، روسیه، پاكستان، تركیه و امارات است.
وی گفت: روسیه 4 بیمارستان مخصوص طب سنتی دارد، در چین با جمعیت یك میلیارد و 300 میلیون نفر جمعیت 80 درصد خدمات پزشكی از طریق طب سنتی چین ارائه می‌شود، البته ارزانتر بودن هزنیه درمان طب سنتی نسبت به درمانهای نوین هم در این زمینه نقش دارد زیرا در چین هزینه درمان از طریق طب سنتی بین یك بیست و پنجم تا یك سی‌ام درمان از طریق طب نوین است.
وی افزود: البته اثربخشی درمان نیز عامل مهمی است و اگر هزینه های طب نوین نیز ارزان شود شاید حداقل پزشكی نوین چین جوابگوی نیاز 50 درصد مردم این كشور باشد.
حاجی آخوندی اضافه كرد: در كشورهای آفریقایی به خصوص آفریقای جنوبی 70 درصد بیماران مبتلا به مالاریا از طریق طب سنتی درمان قطعی می‌شوند، طب سنتی برای بیماریهای خاصی مانند ایدز، عقب ماندگی ذهنی و بیماریهای عصبی راه حل درمان دارد، نه فقط پیشگیری بلكه در بسیاری از بیماری‌ها درمان قطعی دارد و عامل بیماری را از بین می‌برد در حالی كه در بسیاری از موارد در طب نوین درمان علامتی انجام می‌شود.
وی گفت: ما پتانسیل‌های عظیمی در حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی داریم، دو افتخار بزرگ پزشكی كشورمان طی سالهای اخیر یعنی تولید داروی افزایش ایمنی بدن برای بیماران ایدز به نام IMOD و داروی درمان زخم پای دیابتی آنژی پارس هر دو گیاهی هستند و توجه به این مقوله قطعاً افتخارات بزرگتری را برای كشورمان به ارمغان می‌آورد.

پایان  خـبـر


درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : [ سینا جلالی فر (با مسئولیت محدود) ]

آخرین پست ها

جست و جو در انجمن مجازی دارو سازان جوان

نویسندگان

Generate your flash banner free online

مترجم سایت

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

Create your flash banner free online Generate your flash banner free online Make your flash banner free online -----------------------------------------
استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع و آدرس ما مجاز میباشد www.pharmacist.mihanblog.com Generate your flash banner free online
Flash banner maker online ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ RSS to JavaScript< Generate your flash banner free online Generate your flash banner free online