تبلیغات
انجمن مجازی دارو سازان جوان Young Phrmacist Community - اخبار جدید دارویی قسمت اول
انجمن مجازی دارو سازان جوان Young Phrmacist Community
به یاد یك حس نوستالژیك؛ دارو خانه سانترال

پیوند ها

آرشیو

لینک ها

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

منبع اخبار :شبکه پزشکی ایرانمعاون غذا و داروی وزارت بهداشت:

6 فرآورده دارویی بیولوژیك ایرانی منتظر اخذ مجوز وزارت بهداشت هستند

 

 معاون غذا و داروی وزارت بهداشت گفت: 6 فرآورده دارویی نوتركیب (بیولوژیك) كه سال گذشته در كشور تولید شدند، مراحل ارزیابی و تأیید وزارت بهداشت را برای اخذ مجوز ورود به بازار می‌گذرانند.

دکتر رسول دیناروند افزود:‌ فعلاً قرار نیست اسامی داروهایی كه هنوز مجوز و تأییدیه وزارت بهداشت را نگرفته‌اند، اعلام كنیم، داروهای جدید قبلاً به صورت وارداتی در كشور موجود بودند، بنابراین مولكول این داروها قبلاً وجود داشته است و باید فقط از این نظر كه مولكول داروی ساخته شده در كشور مشابه مولكول داروی خارجی است، مراحل ارزیابی كامل شود و نیازی به طی كامل همه مراحل كارآزمایی بالینی(كلینیكال ترایال) برای همه آن‌ها نیست.
وی گفت: طی مراحل كامل كلینیكال ترایال فقط برای داروهایی لازم است كه برای نخستین بار در دنیا در كشور ما تولید شده‌اند، كه تاكنون این مسئله فقط درباره 2 دارو صادق بوده است كه داروی ایمود (برای افزایش ایمنی بدن افراد مبتلا به ایدز) و داروی آنژی پارس (برای درمان زخم پای دیابتی‌ها) بوده‌اند.
دکتر دیناروند افزود: درباره بقیه داروها كه قبلاً مولكول دارویی آن‌ها تأییدیه‌های بین‌المللی را اخذ كرده‌اند، لازم نیست همه مراحل كلینیكال ترایال یا كارآزمایی بالینی طی شود، این داروها داروهای ژنریكی هستند كه فقط كافی است تأیید شود كه مولكول داروی تولید شده در كشور دقیقاً همان مولكول داروی مشابه خارجی است.
وی گفت:‌ البته درباره داروهای بیولوژیك كه قبلاً مشابه خارجی آن‌ها تولید شده است، برای صدور مجوز تولید و عرضه به باراز سخت‌گیری بیش‌تری می‌شود و با توجه به نوع دارو ممكن است مراحل كارآزمایی بالینی و صدور مجوز ورود به بازار از 6 ماه و گاه تا 4 سال طول بكشد.
تاكنون 6 داروی نوتركیب (بیولوژیك) شامل داروی سینوكس(مشابه آونكس برای بیماران ام اس)، اینترفرون گاما‌، واكسن هپاتیت B، آلفا اینترفرون، استرپتوكیناز و GCSF در كشور تولید شده است.
تولید 2 داروی دیگر از خانواده اینترفرون بتا شامل مشابه ربیف و مشابه بتافرون برای بیماران ام اس، همچنین تولید داروی نوتركیب اریتروپوئتین در 3 مركز دارویی مختلف و نیز تولید داروی اینترفرون پگیلیتد برای بیماران مبتلا به هپاتیت مزمن از جمله داروهایی است كه در نوبت اخذ مجوز از وزارت بهداشت هستند.

پایان  خـبـر

دو انتصاب جدید در معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت
 

 دكتر دیناروند معاون محترم غذا و دارو، آقای دكتر عبداللهی اصل را به سمت سرپرست اداره کل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر منصوب كرد.

متن حكم به شرح ذیل می باشد:
جناب آقای دکتر عبداللهی اصل: با توجه به حسن سابقه و تجربه ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان سرپرست اداره کل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر منصوب می شوید تا در چارچوب مقررات و ضوابط قانونی و شرعی در راستای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی و انجام وظایف محوله تلاش نمایید.
دوام توفیق جنابعالی را از قادر متعال مسئلت می نماید.
 

-----------------------------------------------------------------------

دكتر دیناروند معاون محترم غذا و دارو، خانم دكتر ولدخانی را به سمت سرپرست برنامه های تجویز و مصرف منطقی دارو و دبیر شورای بررسی و تدوین داروهای ایران منصوب كرد.

متن حكم به شرح ذیل می باشد:
سرکار خانم دکتر محبوبه ولدخانی، عضو محترم هیئت علمی معاونت غذا و دارو: با توجه به تجربه و تخصص سرکار عالی به موجب این حکم به عنوان سرپرست برنامه های تجویز و مصرف منطقی دارو و دبیر شورای بررسی و تدوین داروهای ایران منصوب می شوید تا در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی و رعایت جوانب شرعی،امور محوله را با درایت، جدیت و دقت انجام دهید.
از قادر متعال دوام توفیقات شما را مسئلت می نماید.

پایان  خـبـر


داروی جدید خوراكی تالاسمی تا اواخر مرداد در اختیار بیماران قرار می‌گیرد 

 

 داروی جدید خوراكی تالاسمی تولید داخل بزودی در اختیار سه هزار نفر از بیماران تالاسمی كشور قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی دکتر رسول دیناروند، معاون غذا و داروی این وزارتخانه با اعلام این خبر گفت: ساخت داروی خوراكی تالاسمی حاصل تلاش سه ساله دانشمندان و داروسازان ایرانی است كه به دستور وزیر بهداشت، با 80 درصد یارانه و به قیمت آمپول تزریقی آن، تا اواخر مردادماه در اختیار سه هزار نفر از بیماران تالاسمی كشور قرار می‌گیرد.
معاون وزیر بهداشت گفت: تولید داروی خوراكی تالاسمی در كشور درد و رنج بیماران را كه به خاطر تزریق چند ساعته و دردناك آمپول زیر جلدی دسفرال بود از بین می‌برد، به خصوص اینكه معمولا بیماران تالاسمی در سنین پایین هستند، این بیماران در بسیاری از موارد به خاطر سختی تزریق مصرف این دارو را كنار می‌گذارند یا به حداقل می‌رسانند.
وی افزود: ما حدود 18 هزار بیمار تالاسمی ماژور در كشور داریم اما به رغم آنكه طی دو سال گذشته یارانه دسفرال تزریقی در كشور دو برابر شده و مصرف این دارو از پنج میلیون ریال در سال 84 به هفته میلیون در سال 85 و 9 میلیون ریال در سال جاری افزایش یافته هنوز بسیاری از بیماران به علت سختی مصرف این دارو به میزان لازم دارو دریافت نمی‌كنند.
وی در توضیح گفت: قیمت جهانی هر عدد داروی خوراكی در بازارهای جهانی 40 هزار تومان است كه این قیمت در منطقه 20 هزار تومان و برای ایران 13 هزار تومان است در حالی كه شركت داخلی هر عدد قرص 500 میلی‌گرمی این دارو را سه هزار تومان تولید می‌كند كه حدود یك چهارم قیمت داروی خارجی است.
دکتر دیناروند افزود: این دارو با استفاده از یارانه دولتی به قیمت چند صد تومان در اختیار بیماران قرار می‌گیرد و در آینده با پوشش بیمه‌ای آن حتی ارزانتر از این به دست بیماران تالاسمی ماژور می‌رسد البته شركت سازنده اعلام كرده كه امسال می‌تواند سه هزار بیمار را تحت پوشش مصرف این دارو ببرد اما از سال آینده امیدواریم بتوانیم همه بیماران تالاسمی را كه با تجویز پزشك، متقاضی مصرف این دارو هستند تحت پوشش این دارو ببریم.
وی افزود: خرید داروی خوراكی خارجی به نام exjeid (اكس جید) و پرداخت یارانه آن برای دولت حدود 140 میلیارد تومان در سال بار مالی دارد و به هیجوجه قادر به پرداخت چنین هزینه‌ای نیستیم و اكنون كه این دارو در ایران به یك دهم قیمت دارو در بازارهای جهانی و یك چهام قیمت پیشنهادی به ایران تولید شده است هم ارزانتر در اختیار بیماران قرار می‌گیرد و هم در صورت بروز مسائلی مانند تحریم یا مشكلات بانكی با خارج در تامین این دارو دچار مشكل نمی‌شویم.
معاون وزیر بهداشت گفت: مولكول تولیدی این دارو كاملا مشابه ساختار نمونه خارجی است و تائیدیه‌های كیفی لازم را از وزارت بهداشت اخذ كرده است و عوارض دارویی آن نیز مشابه داروی خارجی است.

پایان  خـبـر


معاون غذا و دارو وزارت بهداشت:

70 كارخانه داروسازی در كشور فعال است

 

 معاون غذا و داروی وزارت بهداشت گفت: 70 كارخانه داروسازی، 60 شركت وارد كننده دارو و 8600 داروخانه در كشور فعالند.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، دکتر رسول دیناروند در نشست مشترك مسئولان دارو و تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت، با مسئولان وزارت بهداشت و درمان جمهوری عراق، با ارائه گزارشی از سابقه 30 ساله ایران در تولید دارو از فعالیت 11دانشكده داروسازی در كشور خبر داد.
وی افزود: تاكنون 3710 قلم دارو در كشور به ثبت رسیده است كه از این تعداد، 2845 قلم تولید داخل و 865 قلم نیز داروی وارداتی هستند.
در ادامه این نشست دکتر رضا مسائلی، معاون مركز مدیریت و هماهنگی امور بازرگانی و مدیر كل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت نیز گفت: ایران در زمینه دارو و تجهیزات پزشكی از توانمندی‌ و پتانسیل‌ بالایی برخوردار است و در حال حاضر 450 شركت تولید‌كننده تجهیزات پزشكی در كشور فعالیت می‌كنند كه بیش از 500 محصول را به كشورهای همسایه عرضه می‌كنند.
وی با اشاره به نظارت مستقیم وزارت بهداشت در تولید تجهیزات پزشكی و كیفیت بالای این محصولات، گفت: بسیاری از تجهیزات پزشكی كشور، علاوه بر مصرف داخلی به بسیاری از كشورهای اروپایی نیز صادر می‌شود.
در این نشست هیئت عراقی نیز با اشاره به كمك‌های دیگر كشورهای همسایه به عراق، به روابط فرهنگی نزدیك جمهوری اسلامی ایران اشاره كرد و خواستار همكاری بیشتر كشورمان در زمینه تجهیزات پزشكی و دارو شد.

پایان  خـبـر

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : [ سینا جلالی فر (با مسئولیت محدود) ]

آخرین پست ها

جست و جو در انجمن مجازی دارو سازان جوان

نویسندگان

Generate your flash banner free online

مترجم سایت

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

Create your flash banner free online Generate your flash banner free online Make your flash banner free online -----------------------------------------
استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع و آدرس ما مجاز میباشد www.pharmacist.mihanblog.com Generate your flash banner free online
Flash banner maker online ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ RSS to JavaScript< Generate your flash banner free online Generate your flash banner free online