تبلیغات
انجمن مجازی دارو سازان جوان Young Phrmacist Community - اخبار پزشکی جدید قسمت دوم
انجمن مجازی دارو سازان جوان Young Phrmacist Community
به یاد یك حس نوستالژیك؛ دارو خانه سانترال

پیوند ها

آرشیو

لینک ها

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

منبع:شبکه پزشکی ایرانتولید و توزیع آمپول‌ هیدرو كورتیزون شركت داروسازی ابوریحان متوقف شد

 

 دانشگاه علوم پزشكی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام كرد: تولید و توزیع آمپول‌های هیدرو كورتیزون سدیم فسفات تولیدی شركت داروسازی ابوریحان متوقف شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی و خدمات درمانی ایران، در این اطلاعیه آمده است: در پی دریافت گزارش‌های متعدد توسط مركز ثبت و بررسی عوارض ناخواسته داروها ‪ - - ADR‬  مبنی برعوارض شدید مصرف آمپول هیدروكورتیزون سدیم فسفات ساخت این شركت داروسازی، دستور توقف تولید و توزیع این آمپول از سوی اداره كل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی صادر شد.
گزارشهای دریافت شده توسط مركز ‪ , ADR‬  مشتمل بر ‪ ۱۸۰‬مورد عارضه ناشی از مصرف این فرآورده است كه طی فاصله زمانی فروردین ماه سال گذشته تاكنون به این مركز ارسال شده است.
این آمپول عوارضی چون خارش شدید جنرالیزه، گرگرفتگی، پارستزی در سراسر بدن، تنگی نفس، سیانوز، تهوع، استفراغ، بیقراری و درد قفسه سینه است كه در بسیاری از موارد شدید بوده و نیاز به دارو و بستری شدن داشته است.
در این اطلاعیه آمده است: عوارض آلرژیك به عنوان عوارض نادر ناشی از مصرف هیدروكورتیزون‌ها در مراجع ذكر شده است و ممكن است در شرایطی نسبت به اكسی پیان‌های حاوی سولفور موجود در فرمولاسیون رخ دهد، اما بررسی مركز ‪ ADR‬  افزایش ناگهانی را در این مدت نشان می‌دهد.
دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی ایران در این اطلاعیه به همكاران كادر درمانی توصیه كرد تا زمان رفع مشكل و صدور مجوز تولید و توزیع آمپولهای هیدرو كورتیزون سدیم فسفات ساخت شركت داروسازی ابوریحان از مصرف این فرآورده خودداری كنند.

پایان  خـبـر

معاون غذا ودارو وزیر بهداشت تشریح کرد :

 آخرین وضعیت تولید انسولین خوراکی در کشور 

 

 


 

معاون غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشریح آخرین وضعیت تولید انسولین خوراکی در کشور گفت: انسولین خوراکی در کشور در مرحله تحقیقات قرار دارد و وارد مرحله تولید صنعتی نشده است کما اینکه در دنیا نیز انسولین خوراکی وجود ندارد.
دکتر رسول دیناروند در خصوص انسولین خوراکی و زمان ارائه آن به عنوان یک فرآورده دارویی در کشور خاطرنشان کرد: کارهای تحقیقاتی کشور را باید از کارهای صنعتی در حوزه دارویی تفکیک کنیم و انسولین خوراکی هنوز در مرحله تحقیقات است.
وی افزود:در حال حاضر هر روزه تحقیقات متنوعی در دانشگاههای کشور انجام می شود که این تحقیقات برای اینکه وارد مرحله صنعتی شوند به طی شدن فاصله زمانی نیاز دارند.
معاون غذا و داروی وزارت بهداشت یادآور شد: در فرآیند تولید یک دارو، ابتدا تحقیقات انجام می شود و پس از آن مقاله مرتبط با آن منتشر می شود و پس از آن وارد مرحله صنعتی می شود که در مورد انسولین خوراکی در عرصه صنعتی هنوز کاری در کشور انجام نشده است، کما اینکه در دنیا نیز انسولین خوراکی وجود ندارد.
وی اضافه کرد:تحقیقات زیادی در دنیا بر روی این مسئله انجام شده اما این فرآورده هنوز به صورت خوراکی تهیه نشده است.
دکتر دیناروند یادآور شد:متاسفانه انسولین استنشاقی نیز که چندی پیش مجوز گرفته بود از بازار دارویی دنیا جمع آوری شده است. این دارو در آمریکا تولید شده بود و به دلیل مشکلاتی که داشت از بازار دارویی جمع آوری شد.
به گزارش مهر، تحقیقات تولید انسولین خوراکی در مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال انجام است و امید می رود در صورت موفقیت این طرح تحقیقاتی و رسیدن به مراحل صنعتی، کمک بزرگی به بیماران دیابتی انجام گیرد.
در انسولین خوراکی یک نوع پلیمر برای ماده اصلی انسولین تهیه شده است که بتواند در معده و روده باز شود و باعث جذب سریع انسولین به بدن شود.
تزریق های متوالی انسولین یکی از مشکلات عمده بیماران دیابتی است که تولید انسولین خوراکی می تواند راهکار مطلوبی برای بهتر شدن کیفیت زندگی این بیماران باشد.

پایان  خـبـر

وزیر بهداشت :

قاچاق انسولین و آنتی‌بیوتیك از ایران افزایش یافته است 

 

 


 

وزیر بهداشت گفت: قاچاق دارو به ایران با بهبود عرضه در داروخانه‌ها كاهش جدی پیدا كرده است، داروهای قاچاق عموماً تقلبی و دارونما هستند، اما قاچاق معكوس دارو از ایران به كشورهای همسایه به خصوص در مورد انسولین و آنتی‌بیوتیك سیر صعودی دارد.
دکتر كامران باقری لنكرانی افزود: در زمان حاضر هم از نظر ورود داروهای قاچاق شاهد كاهش جدی هستیم و هم عرضه این داروها در كشور كاهش جدی دارد، دلیل آن هم این است كه بخشی از داروهایی كه قبلاً به صورت قاچاق مورد توجه قرار می‌گرفت، به خصوص مكمل‌ها، امكان فرآهم آوری آن در شبكه رسمی دارویی و داروخانه‌های كشور نبود و بخش زیادی از این اقلام به صورت قاچاق وارد می‌شد.
وی ادامه داد: اكنون دسترسی به این داروها تقریباً در اغلب موارد در داروخانه‌ها وجود دارد، كمتر دارویی اكنون وجود دارد كه اصولاً در داروخانه ها نباشد، البته ممكن است در مورد نرخ و قیمت برخی داروها نگرانی باشد، اما دسترسی به داروهای مورد نیاز مردم دچار اختلال نیست به همین علت بازار داروی قاچاق در كشور به مقدار زیادی محدود و كم شده است.
وی گفت: البته هنوز برخی اقلام هستند كه به علت كمبود آنها در سطح جهانی در كشور ما هم این كمبود اثرش را گذاشته است و ممكن است بازار غیر رسمی دارو در كشور در این زمینه فعال باشد.
وزیر بهداشت افزود:‌ اكنون نوع داروهایی موجود در بازار غیر رسمی دارویی، با داروهای موجود در داروخانه ها ماهیتاً متفاوت شده است، برخی از داروهایی كه در بازار غیر رسمی عرضه می‌شوند، اصولاً عرضه آن در كشور غیر قانونی است و جزء فارماكوپه دارویی كشور نیستند، اغلب آنها عوارض جدی دارند و وزارت بهداشت آنها را تائید نمی‌كند.
وی گفت: بیشتر داروهایی كه در بازار غیر رسمی توزیع می‌شود، تقلبی هستند و فقط از نظر ظاهری شكل و شمایل دارو را دارند اما مواد دارویی آنها واقعی نیست.
باقری لنكرانی اضافه كرد:‌اما نگرانی عمده ما در بحث قاچاق دارو، روی قاچاق معكوس دارو از كشور و خروج برخی از داروهایی است كه در كشور با قیمت كمتری نسبت به كشورهای همسایه عرضه می‌شود و در كشورهای همسایه قیمت آنها خیلی گران است.
وی گفت: برآورد دقیقی از این نظر نداریم، و شاید اصلاً این موضوعی نباشد كه وزارت بهداشت بتواند برآورد دقیق كند، اما گزارش‌هایی كه از كشورهای همسایه و بازار دارویی آنها می‌رسد، حاكی از این است كه برخی اقلام داروهای ایرانی به خصوص انسولین و آنتی بیوتیك‌ها در این كشورها بسیار زیاد است و به شدت توزیع می‌شود.
وی ادامه داد: البته بخشی از این داروها به خصوص آنتی بیوتیك‌ها به صورت رسمی و از طریق صادرات به این كشورها می‌رود، اما بخش مهم دیگر كه مثلاً در مورد انسولین بیشتر صدق می‌كند، به صورت قاچاق می‌رود كه این یكی از مشكلات جدی ما در حوزه داروست و به نظر می‌آید میزان قاچاق دارو از كشور سیر صعودی پیدا كرده است.

پایان  خـبـر

20 كشور خارجی خواستار داروی «ام اس» ایرانی هستند

 20 كشور اروپایی، آسیایی و آمریكای جنوبی برای خرید و مصرف داروی ایرانی«ام اس» خواستار مساعدت مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ایرانی شدند.

به گزارش روابط عمومی مركز علمی تحقیقاتی سیناژن دکتر هاله حامدی‌فر مجری طرح تولید داروی بیماران «ام اس» در ایران گفت: ‌همزمان با انتشار خبر تولید داروی حیاتی صعب‌العلاج «ام اس» در ایران، آمریكایی‌ها به عنوان تنها تولیدكننده این دارو تلاش و تبلیغات منفی رسانه‌ای فراوانی برای كمرنگ نشان دادن این پیروزی و شبیه‌سازی كیفی در خصوص این داروی ایرانی به كار بستند اما خوشبختانه تمام این تلاش‌ها در سایه موفقیت بزرگ پژوهشگران و محققان ایرانی و تدابیر مسئولان و رسانه‌های گروهی داخلی ناكام ماند. به همین خاطر نیز داروی سینووكس ایرانی به دلیل كفیت بالا تطابق با استانداردهای جهانی و قیمتی معادل 50 درصد داروی آمریكایی در حال حاضر مورد توجه اغلب كشورهای دنیا قرار گرفته است.
عضو ارشد گروه علمی تحقیقاتی تولید داروی ام اس ‌‌تصریح كرد: هم‌اكنون با تقاضاهای فراوان كشورهای خارجی برای واردات داروی «ام اس» ایرانی مواجه شده‌ایم چرا كه هم‌اكنون بسیاری از بیماران دنیا به دلیل قیمت بالای این دارو كه در انحصار آمریكایی‌ها بود توان خرید و مصرف ندارند. از این رو تولید داروی ایرانی اسیدهای تازه‌ برای شكست این انحصار و امید به زندگی بیماران دنیا به دنبال داشته است.
وی با بیان این‌كه در حال حاضر 40 درصد بیماران ام اس كشور داروی ایرانی مصرف می‌كنند ظرفیت تولید این دارو در كشور را 3 برابر مصرف داخلی دانست و خاطرنشان كرد: تولید و عرضه سینووكس در ایران موجب جلوگیری از خروج بیش از 60 میلیون دلار از كشور و 20 میلیارد تومان صرفه جویی یارانه‌ای شده است. از این‌رو پیش‌بینی می‌شود بر‌اساس سیاست‌های تدوین شده یارانه داروهای وارداتی بیماران صعب‌العلاج در كوتاه مدت به حداقل‌های ممكن كاهش یابد.

پایان  خـبـر

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : [ سینا جلالی فر (با مسئولیت محدود) ]

آخرین پست ها

جست و جو در انجمن مجازی دارو سازان جوان

نویسندگان

Generate your flash banner free online

مترجم سایت

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

Create your flash banner free online Generate your flash banner free online Make your flash banner free online -----------------------------------------
استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع و آدرس ما مجاز میباشد www.pharmacist.mihanblog.com Generate your flash banner free online
Flash banner maker online ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ RSS to JavaScript< Generate your flash banner free online Generate your flash banner free online