تبلیغات
انجمن مجازی دارو سازان جوان Young Phrmacist Community - بررسی و رتبه بندی انرژی زاها و تقویت عضلات
انجمن مجازی دارو سازان جوان Young Phrmacist Community
به یاد یك حس نوستالژیك؛ دارو خانه سانترال

پیوند ها

آرشیو

لینک ها

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
رتبه بندی:
0 = بدرد نخور ( زائد )
*= بد و مضر
**= در مرز مطلوب
***= مطلوب ( ممکن است مفید باشد )
****= خوب ( مفید است )
*****= عالی ( می باید مصرف شود )

آمینو اسیدها : آمینو اسیدها مواد پایه و زیر ساخت پروتئینها بوده وآنها در بدن جهت ساخت بلوکهای پروتئینی ساخته می شوند . آمینو اسیدها یکی از فاکتورهای بسیار مهم در آنابولیسم بدن (درساخت بافتهای عضلانی ) می باشند.
آنها بسیار ضروری می باشند ,اما اگر شما قبلا در رژیم روزانه غذایی پروتئین زیادی داشته باشید , در غیر این صورت انتخاب مناسبی است .
رتبه :***

بورون: تعداد خیلی کمی از کمپانی های تولید مکمل ادعا می کنند که بورون می تواند تستوسترون را افزایش دهد. اما من می توانم به شما اطمینان بدهم که این چنین نیست پولتان را برای این مواد زاید حرام نکنید .
رتبه :0

چیتوسان: این ماده از خانواده بلک کنندههای چربی می باشد وخیلی از افراد که ان را استفاده نموده اند نشان داده اند که آن می تواند جلوی جذب چربی را در معده بگیرد, اما ممکن است این ماده جلوی جذب سایر مواد ضروری را هم بگیرد .
رتبه :

ویتامین و املاح معدنی: من این مواد را برای زمان کاهش وزن توصیه می کنم نه برای افزایش عضله . ممکن است شما روی بعضی از محصولات تجاری دیده باشید که نوشته اند ( با خیال راحت استفاده کنید )که این هم مانند چیتوسان فایده یا ضرر آن مشخص نباشد .
رتبه :**

کرومیوم: این ماده احتمالا یکی از معروفترین چربی سوزها در ویترین فروشگاهها باشد . کرومیوم یک ماده مفید است, این ماده ثابت کرده که می تواند شما را در کاهش چربی و افزایش عضله کمک نماید . بهترین محصول کرومیوم پیکولات می باشد .
رتبه :***

کیریسین: این ماده از یک گیاه بدست می آید, از فرا یند تبدیل تستسترون به استروژن جلو گیری می کند و ماده به صورت همزمان با مکملهایی که سطح تستسترون را افزایش می دهند استفاده مکی شوند و شما نمی خواهید که استروژن افزایش یابد بنابراین اگر از مکملهای افزایش دهنده تستسترون استفاده می کنید خوب است که از کیریسین نیز استفاده کنید .
رتبه :**

کلوسترام(شیر ماک) :
این ماده ادعا دارد که می تواند سطح IGF1( انسولین فاکتور شده ) را افزایش دهد . این ماده در شیر مادران شیرده پیدا شده است , اما این ماده نمی تواند چیز خوب و مناسبی به شما ارائه نماید چرا که IGF1 فقط برای کودکان شیرخوار مفید است واین ماده برای من و شما مفید نمی باشد .
رتبه :0

کراتین: کراتین یکی از مواد پایه و اصلی انرژی عضلانی می باشد , که در عضله ذخیره می گردد و ما آنرا در تغذیه روزانه به مصرف می رسانیم , کراتین را در اشکال مختلف غذایی می توان یافت , یکی از آن مواد گوشت قرمز می باشد , بنابراین این ماده یک پیشنهاد خوب برای کسانی است که گیاه خوار هستند , با استفاده از این مکمل عضله آبگیری خواهد نمود . هنگامی که عضله از کراتین انباشته گردد عضله می تواند حدود 70% آبگیری بیشتر نماید واین می تواند عضلات شما را بزرگتر وسخت تر نشان دهد .
هنگامی که شما کراتین را می خورید آن انباشته می شود ودر حدود 20 دقیقه بعد آن تبدیل می شود به ATP,ATP ( آدنوزین تری فسفات ) چیزی است که در هنگام تمرین به عضلات شما انرژی می بخشد .
با کراتین ممکن است که شما بتوانید تعداد تکرار بیشتری را از حالات معمول انجام دهید .
بهترین فرم کراتین , کراتین مونوهیدرات می باشد . خیلی از کمپانی ها می گویند شما میباید کراتین را بارگیری نمایید به این معنی که می باید در هفته اول از کراتین چهار برابر بیشتر از حالت معمول استفاده شود . بارگیری اختیاری است .
رتبه :*****

داندولین ( قاصدک ) :
این ماده دیورتیک (مدر) می باشد که بسیار مفید است . خیلی از بدنسازان از داندولین قبل از مسابقات استفاده می کنند تا عضلانی تر دیده شوند . این ماده در قسمت خلفی گل قاصدک یافت می شود .
من توصیه می کنم که مکمل حاوی دانولین را با ترکیبات خلفی گل قاصدک خریداری نمایید و به تنهایی استفاده نکنید .
رتبه :***


DHEA: ( دی هیدرو اپی آندروسترون ) یکی دیگر از افزایش دهنده های تستوسترون می باشد . این ماده به تنهایی کار مفیدی در بدن انجام نمی دهد ، اما با ماده هایی مانند تریبولوس تراسیس و تونگکت علی بسیار مفید میباشد.
رتبه :***

اسیدهای چرب ضروری ( EFAS ): یک زمان ممکن است گفته شده باشد که تمام چربیها بد هستند . این مطلب صددرصد صحیح نمی باشد . هنوز ایده ای بدست نیامده است که شما نتوانید به فست فود ( fast food ) دلخواهتان رفته و عضلاتتان را افزایش بدهید. متاسفانه این راه کارگر نخواهد بود. چربیهای مفید لینولئیک اسید ( امگا-6 ) و لینولیک اسید ( امگا-3 ) هستند که در ماهیهای آبهای سرد یافت می شود مانند کفشک ماهی و ماهی حلوا و ... ، یا در روغنهای خاصی مانند روغن دانه سویا میتوان آنها را یافت . حال اگر شما رژیم غذایی خیلی کم چرب دارید eafs میتواند برای گرفتن انرژی مصرفی روزانه خیلی مفید باشد.
رتبه :***

ژینکو بیلوبا( درخت شجرالمعبد یا چهل سکه ) : این گیاه برای تمرکز کردن مفید است و ممکن است به افرادی که نمی توانند در باشگاه تمرکز نمایند کمک نماید . من هرگز ژینکو را شخصاً امتحان نکرده ام اما از افراد زیادی که تمرین می کنند شنیده ام و از افرادی که آنرا برای سردردهای شدید استفاده نموده اند. اگر شما دچار عدم تمرکز در تمرینات باشگاه هستید آنرا امتحان کنید.
رتبه :**

جینسنگ: جینسنگ یکی از گیاهانی است که می تواند به شما در مقابل فشارها و استرس کمک نماید . به نظر من نیمی از افرادی که جینسنگ واقعی استفاده نموده اند ، نتایج خیلی خوبی هم گرفته اند . این ماده در اشکال مختلفی از جمله هندی ، آمریکایی ، کره ای ، سیبریه ای و چینی به بازار آمده است که آنها با هم تفاوت چندانی ندارند، اما فرم سیبریه ای آن بهتر است.
رتبه :**

گلوکوزامین: این ماده در بین داروهای آرتریت محبوبیت زیادی داردو می تواند به بافت غضروفی بدن شما کمک نماید . خیلی از بدنسازان درد را در سرتاسر روزهای تمرین در آسیب دیده گی هایشان تحمل میکنند.
رتبه :**

گلوتامین: گلوتامین یک نوع آمینواسید است . این نوع آمینواسید در بافت عضلانی انسان بیشتر یافت شده است . بنابراین این ماده برای تمام بدنسازان ضروری میباشد. همه میدانند که پروتئین برای بزرگتر شدن شما نیاز است و گلوتامین در بین پروتئینها ئی که شما برای رشد نیاز دارید رتبه اول را دارد ، گلوتامین اگر بهترین مکمل در فروشگاههای امروزی نباشد ، یکی از بهترینها است .
رتبه :*****

گوارانا: گوارانا ترجیحاً از خانواده گیاهان کافئین دار می باشد . گوارانا در رده محصولات انرژی زا قرار دارد . این ماده می تواند انرژی شما را در طول زمان تمرین تامین نماید . بهتراست این ماده را با ماهوانگ ( گیاه افدرا ) ترکیب نمائید.
رتبه :***

5-HTP ( 5- هیدروکسی تریپتوفان ) : در بدن شما به سروتونین تبدیل میشود. بنظر میرسد که 5-HTP میتواند به مهار اشتها کمک نماید . خیلی از مردم مدعی هستند که آن واقعاً کار میکند . اگر شما مشکل تغذیه بی رویه دارید ، آنرا امتحان کنید .
رتبه :***

هیدروکسی سیتریک اسید ( HCA ): یکی دیگر از مهار کننده های اشتها میباشد . HCA از محبوبیت زیادی برخوردار نبوده و روی همه نتیجه یکسانی ندارد . احتمالاً اگر برای شما کارگر شود ، نباید تاثیر چندان بزرگی را داشته باشد.
رتبه :*

لیپوئیک اسید: این ماده یکی از محرکهای انسولین میباشد و میتواند کاری مشابه آن را انجام دهد. این ماده در خیلی از بسته های مکملی کراتین مانند : ( Cell Tech ) یافت می شود ، لیپوئیک اسید به همراه کراتین واقعاً تاثیرگذار است . بدنسازانی که انسولین را با کراتین استفاده نموده اند میتوانند از تاثیرات مشابه رشد این ماده استفاده نمایند . این تاثیر در واقع با لیپوئیک اسید رخ نخواهد داد، اما شما میتوانید رشد خوبی در عضلاتتان داشته باشید.
رتبه :**** ( به همراه کراتین )

تری گلیسریدهای زنجیره متوسط ( MCT ): اینها شکلی از چربیها هستند که به نسبت چربیهای معمولی ، در سطح کمتری انباشته می شوند . به روزهایی برگردید که افزایش دهنده های وزن و پودرهای مشابه بسیار بزرگ و محبوب بودند و بهترین چیزهایی که عموماً پیرامون MCT بودند از محبوبیت زیادی برخوردار بودند. امروزه محبوبترین افزایش دهنده وزنی که از MCT در آن استفاده شده است CNHG900 میباشد. بنظر نمیرسد که این مواد بتوانند چربیها را کم کرده و عضلات را افزایش دهند. بنابراین MCT ها مهم نیستند ، اما از چربیهای معمولی بهتر بهتر هستند. رتبه :

ملاتونین: ملاتونین هورمونی است که در بدن شما موجود بوده و به شما فرمان میدهد که چه هنگام بخواب بروید. این ماده خواب آور طبیعی است و ممکن است خیلی قوی نباشد اما مانند سایر خواب آورها ، اعتیاد آور نیست.
بدنسازان ملاتونین را استفاده میکنند ، چرا که شما فقط هنگامی رشد میکنید که در خواب هستید.
رتبه :**

یام ( شلغم شیرازی یا سیبزمینی ترشی ) : بنظر می رسد که این ماده در بدن به DHEA تبدیل می شود . اما من میگویم اگر شما به DHEA نیاز دارید، DHEA بخرید.
رتبه :0

فسفات ها: فسفات ها برای افزایش پایداری شما استفاده می شوند. همچنین آنها را با کراتین مصرف میکنند.مانند فسفاژن HP شرکت EAS ، شرکت EAS آنرا در کنار کراتین تولیدی خودش تبلیغ مینماید.
رتبه :**

پرگننولون: این یکی دیگر از ترکیبات افزایش دهنده هورمون تستوسترون میباشد . همچنین این ماده هورمون پروژسترون را در خانمها افزایش می دهد که نوعی هورمون کاتابولیک کننده است ، فرایند کاتابولیک یعنی شکسته شدن بافت عضلانی که بسیار بد است . در نتیجه این یکی دیگر از مکملهای دارویی است که همیشه مفید نمی باشد.
رتبه :*

پیرووات ( pyruvate ) : این یکی از مکملهای جدید است که گمان میرود بتواند شما را در کاهش چربی بدن بدون ورزش یاری نماید .خیلی از بدنسازان نشان داده اند که این ماده تاثیرگذار است . همچنین آنرا مانند یک ماده اعتیاد آور دیده اند . بنظر می رسد که پیرووات بتواند سطح ATP را در بدن تغییر دهد ( پیل انرژی عضله ) مانند کراتین ، شما قبل از استفاده میتوانید تاثیر آنرا روی دیگران ببینید . اما من سفارش میکنم هنگامی تمرین را انجام دهید که آنرا گرفته اید.
رتبه :***

پالمتو ( ریشه درخت نخل اره ای یا بادبزنی ) این گیاهی است که در ابتدا برای کمک به مردان ضعیف استفاده شد . همچنین در حال حاضر کشف کرده اند که این ماده ضد استروژنیک بوده ( در جلوگیری از هورمون مضر زنانه یعنی استروژن مفید می باشد )، که این هم ممکن است در ساخت آندروستن بیشتری در سیستم شما کمک کند . همچنین پالمتو میتواند در درمان آکنه در بعضی موارد مفید باشد.
رتبه :***

غضروف کوسه: این موضوع باز میگردد به 90 سال پیش ، که فردی گفت آن میتواند سرطان را درمان کند ، اوگفت که کوسه تنها جانوری است که سرطان نمی گیرد . این باعث شد تا اشتیاق گرفتن غضروف کوسه بیشتر شود. در آخر مشخص شد که همه اینها نادرست بوده . در حال حاضر غضروف کوسه میتواند برای کمک به بدنسازان و وزنه بردارانی که غضروفشان را از دست داده اند استفاده شود . با کشف گلوکوزامین ، نظر من اینست که اگر شما تشخیص دادید که مفاصلتان از بین رفته است گلوکوزامین بخرید که خالصتر و تاثیرگذارتر است .
رتبه :*

استرولز( گیاه استرول ): با وجود اینکه نام گیاه استرول شبیه به استروئید است این ماده هیچ کاری نمیتواند انجام دهد. فروشندگان فقط بخاطر شباهت اسمی این گیاه آنرا می فروشند . استرول هیچ کاری در بدن نمی کند .
رتبه :0

تائورین: شبیه تمام مطالبی که قبلاً درباره گلوتامین گفتم درباره تائورین هم صادق است ، اما گلوتامین در ساخت بافت عضلانی بهترین آمینواسید و شماره 1 آنهاست ، تائورین هم اسید آمینه شماره 2 است . به پیشنهاد من فقط گلوتامین مصرف نمائید ، اما اگر می خواهید یک پله کوچک جلوتر باشید از هر دوی آنها استفاده کنید.
رتبه :***

تنگکت علی ( لانگی فولی ، پاساک بومی ) :تنگکت علی که با نام لانگی فولی نیز خوانده می شود ، نشان داده است که می تواند در بالانس هورمونی تاثیرگذار باشد ( خصوصاً برای تستوسترون مفید است ) و در قوای جنسی نیز تاثیر گذار است.
لانگی فولی در رده گیاهان شناخته شده جنوب شرقی آسیا است که خاصیت افزایش تستوسترون را دارد ( تجزیه های علمی نشان داده است که ماده فعال این گیاه تستوسترون را 400% افزایش می دهد. ) این ماده در بدن فعالیت آنابولیکی داردو بصورت سنتی برای افزایش سطح انرژی و پایداری قوای حیاتی کاربرد دارد.
رتبه :*****

تریبولوس تراسیس:تریبولوس از دسته گیاهان داروئی بوده ، که در درمانهای بومی شرقی استفاده می شده و پس از سال 1981 در بلغارستان برای درمان ناتوانی جنسی در مردان استفاده می شده . بر اساس تایید یک مرکز مطالعات پزشکی مردان در بلغارستان ، افزایش توان جنسی مردان ( افزایش تستوسترون ) در حدود 38% است که به دنبال این افزایش ، ما شاهد پیشرفت ترکیبات پروتئینی در بدن خواهیم بود که برای رشد عضلانی و استحکام بدن بسیار مفید می باشد.
رتبه ***** :

وانادیل سولفات: وانادیل مکمل خوبی است ،چرا که باعث می شود شما افزایش عضله داشته و احساس کنید که عضلاتتان سخت تر شده اند. وانادیل یکی دیگر از مکملهای با تاثیر گذاری مشابه انسولین میباشد ، اما این ماده در دوز بالا میتواند کمی سمی باشد .اگر شما عضلات لختی دارید ، میتوانید از آن استفاده نمائید. اما از دستورات و هشدارهای روی بسته بندی آن پیروی نمائید.
رتبه :***

پروتئین وی ( کشک ): پروتئین وی در حال حاضر بهترین نوع پروتئین است. رژیم غذایی شما همیشه می باید حاوی سطح بالایی از پروتئین وی باشد، همچنین رژیم غذایی شما می باید سطح بالایی از پروتئین طبیعی وی و سایر پروتئین ها را دارا باشد. محاسبه پروتئین مورد نیاز بدن شما بصورت زیر است :
وزن بدن به پوند * عدد 5/1 ( برای مثال یک یک فرد 200 پوندی جمعاً 300 گرم پروتئین جذبی نیاز دارد.)
رتبه :*****

سالیکس آلبا ( وایت ویلو بارک ، نوعی بید ) : این گیاه حاوی نوعی آسپرین میباشد . آزمایشها نشان داده است که ترکیب آسپرین و افدرین در کاهش چربی موثر است . این گیاه به تنهایی برای درمان تب و آماس استفاده می شود.
رتبه :**

یوهیمب: این گیاه نیز بصورت فراوان برای افزایش توان جنسی مردان مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین استفاده از آن ممکن است باعث توقف ذخیره نمودن چربی توسط بدن شود .( بصورت خیلی خفیف )
رتبه :***

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : [ سینا جلالی فر (با مسئولیت محدود) ]

آخرین پست ها

جست و جو در انجمن مجازی دارو سازان جوان

نویسندگان

Generate your flash banner free online

مترجم سایت

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

Create your flash banner free online Generate your flash banner free online Make your flash banner free online -----------------------------------------
استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع و آدرس ما مجاز میباشد www.pharmacist.mihanblog.com Generate your flash banner free online
Flash banner maker online ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ RSS to JavaScript< Generate your flash banner free online Generate your flash banner free online